Terörün Gölgesinde!!!

Terörün Gölgesinde!!!

Türkiye’nin en büyük derbisi var bugün, fakat kabul edelim ne yazık ki terörün gölgesinde kaldı bu derbi. 

Türkiye için iki takımın rakip olduğu derbiler bayram havasında geçer ortam gerilir inanılmaz bir adrenalin patlaması yaşanırdı her iki taraf için de. Bugün bakıyorum sosyal medyaya o derbi heyecanı kesinlikle yok. 
Ülkemizi kan gölüne çeviren terörü tekrar bu vesile ile lanetliyorum ve birlik beraberliğin şart olduğunu tekrarlamak istiyorum. 

Gelelim maça. 

İki taraftan ayrı ayrı bakmanın faydası var diye düşünüyorum.

Galatasaray için zor bir yıl. UEFA’nın kıskacında olan camia dün sert bir kongre geçirdi. 
Yönetimsel sıkıntıların yanı sıra Hamza Hamzaoğlu'nun yerine gelen Mustafa Denizli eski günlerini aratırcasına bir performans sergileyince yerine alt yapı sorumlusu olarak getirilen Jan Olde Riekerink getirildi. Kabul edilmesi gereken farklı bir konu var Galatasaray'da, teknik direktör sıkıntısından ziyade sıkıntının kadronun miadının dolmasından kaynaklandığını düşünüyorum. Kısacası bu kadronun başına kim gelirse gelsin çok daha ileri götürebileceğini zannetmiyorum. Köklü bir değişiklik gerekiyor takımda. 

Galatasaraylı oyuncular derbiye yılın maçı olarak bakıyorlardır mutlaka. Belki de yılın günahını çıkarabilecekleri bir derbi oyanayacaklar, tüm bu sıkıntılara rağmen taraftarın gönlünü alabilecekleri bir maç olacak ve bu yüzden ellerinden geleni yapacaklardır. 

Fenerbahçe ise mükemmele yakın bir sezonda ilk fireyi avrupa kupasında İvan Bebek’in taaruzu ile verdi. Kabul edelim ki rahat geçebileceği turu maalesef geçemedi. Ben bu durumun Fenerbahçe takımını bir hayli ateşleyeceğini düşünüyorum. Fenerbahçe takımının bu sezonki en büyük sıkıntı orta sahadaki organizasyon. Çok iyi oynadıkları muazzam oynadıkları maçlarda var fakat vasat oynadıkları maç daha fazla bu sezon. Organizasyon konusunda Diego yetersiz kalıyor bunu artık kabul etmek lazım. Türkiye Liginin çok üstesinde olan bu kadronun zaman zaman Perreira’nın çok iyi kullanamadığını düşünüyorum. 

Özetlemek gerekirse:

Ben maçın mutlak favorisinin Fenerbahçe olduğunu söylemekle birlikte Galatasaray’ın tabii ki hafife alınmaması gerektiğini savunuyorum. Sert bir maç bizleri gerekiyor.
Tüm detaylar göz önünde bulundurulduğunda Fenerbahçe’nin bugün farklı bir Galibiyet alma olasılığının bir hayli fazla olduğunu düşünüyorum.

Her şeyi bir kenara bırakıp bugünkü derbinin mücadele açısından en üst seviye olmasını fakat dostluk açısından örnek olmasını diliyorum.

Türkiye’nin iki güzide takımına başarılar dilerken herkese şimdiden iyi seyirler . . .  

Makale tipi: 

BENZER İÇERİK

Kaybedecek bir şeyimiz yok ama kazanacak o kadar çok şeyimiz var ki….demiş...
Başakşehir dediğime bakmayın, akbilspor işte. Güya İBB Spor Kulübünden ayrılıp...
Attığım en uzun başlık olabilir, aynı başlığı daha önce atmamışsam. Bu arada...
Yine içinde maç olmayan bir maç yazısıyla karşınızdayım. Memlekette iki gruba...
Attığım başlığı sevdim lan. Ali Sami Yen’deki bir akbilspor maçında Bülent...
Ercan Taner’in maçın bitişini haber veren anonsu buydu, 3-1 kazanıyor...

Aforizma

Hiçbir kuvvet beni bu stadda 25.000 kişi olduğuna inandıramaz! Dida'yı bir kere bile duyamadım (Ali Sami Yen'deki Galatasaray maçı sonrası)

Paolo Maldini

ÜYELİK

Güncel

Spor Toto Süper Lig'in lideri Beşiktaş'ta bu sezon gösterdiği performansla, eski günlerine...
Beşiktaş, ligin bitimine 3 hafta kala 73 puanla zirvenin tadını çıkarıyor.   Zor geçmesi...
Beşiktaş'ta 3'er sarı kartı olan Gomez ve İsmail gibi Kayseri maçını hasarsız...
“Gereksiz bir şekilde topa çok fazla sert vurdum ve atışı gole çeviremedim. Bu son olsun... Bir...
“Yarışta ipler elinizde mi” sorusuna, Güneş’ten ilginç çıkış: "Biz ip atlamıyoruz, top oynuyoruz....