Terörün Gölgesinde!!!

Terörün Gölgesinde!!!

Türkiye’nin en büyük derbisi var bugün, fakat kabul edelim ne yazık ki terörün gölgesinde kaldı bu derbi. 

Türkiye için iki takımın rakip olduğu derbiler bayram havasında geçer ortam gerilir inanılmaz bir adrenalin patlaması yaşanırdı her iki taraf için de. Bugün bakıyorum sosyal medyaya o derbi heyecanı kesinlikle yok. 
Ülkemizi kan gölüne çeviren terörü tekrar bu vesile ile lanetliyorum ve birlik beraberliğin şart olduğunu tekrarlamak istiyorum. 

Gelelim maça. 

İki taraftan ayrı ayrı bakmanın faydası var diye düşünüyorum.

Galatasaray için zor bir yıl. UEFA’nın kıskacında olan camia dün sert bir kongre geçirdi. 
Yönetimsel sıkıntıların yanı sıra Hamza Hamzaoğlu'nun yerine gelen Mustafa Denizli eski günlerini aratırcasına bir performans sergileyince yerine alt yapı sorumlusu olarak getirilen Jan Olde Riekerink getirildi. Kabul edilmesi gereken farklı bir konu var Galatasaray'da, teknik direktör sıkıntısından ziyade sıkıntının kadronun miadının dolmasından kaynaklandığını düşünüyorum. Kısacası bu kadronun başına kim gelirse gelsin çok daha ileri götürebileceğini zannetmiyorum. Köklü bir değişiklik gerekiyor takımda. 

Galatasaraylı oyuncular derbiye yılın maçı olarak bakıyorlardır mutlaka. Belki de yılın günahını çıkarabilecekleri bir derbi oyanayacaklar, tüm bu sıkıntılara rağmen taraftarın gönlünü alabilecekleri bir maç olacak ve bu yüzden ellerinden geleni yapacaklardır. 

Fenerbahçe ise mükemmele yakın bir sezonda ilk fireyi avrupa kupasında İvan Bebek’in taaruzu ile verdi. Kabul edelim ki rahat geçebileceği turu maalesef geçemedi. Ben bu durumun Fenerbahçe takımını bir hayli ateşleyeceğini düşünüyorum. Fenerbahçe takımının bu sezonki en büyük sıkıntı orta sahadaki organizasyon. Çok iyi oynadıkları muazzam oynadıkları maçlarda var fakat vasat oynadıkları maç daha fazla bu sezon. Organizasyon konusunda Diego yetersiz kalıyor bunu artık kabul etmek lazım. Türkiye Liginin çok üstesinde olan bu kadronun zaman zaman Perreira’nın çok iyi kullanamadığını düşünüyorum. 

Özetlemek gerekirse:

Ben maçın mutlak favorisinin Fenerbahçe olduğunu söylemekle birlikte Galatasaray’ın tabii ki hafife alınmaması gerektiğini savunuyorum. Sert bir maç bizleri gerekiyor.
Tüm detaylar göz önünde bulundurulduğunda Fenerbahçe’nin bugün farklı bir Galibiyet alma olasılığının bir hayli fazla olduğunu düşünüyorum.

Her şeyi bir kenara bırakıp bugünkü derbinin mücadele açısından en üst seviye olmasını fakat dostluk açısından örnek olmasını diliyorum.

Türkiye’nin iki güzide takımına başarılar dilerken herkese şimdiden iyi seyirler . . .  

Makale tipi: 

Yorumlar

BENZER İÇERİK

Yıllar sonra Ali Sami Yen’de maç izledim, heyecanlandım valla. Özlemişim. Bu...
Başlık Galatasaraylıların ruh halini yansıtıyor. Görüyorum millet, kitaba,...
Gez Dünyayı Gör Konya'yı
Tamam Atiker olsun. Atiker’e söyleyin e-mail adresi versinler iban atayım...
Evet bu kadar basit. Galatasaray sadece kazandı. Ali Sami Yen’deki en kötü...
Evet hazırlık maçıdır en nihayetinde ama Fatih Hoca maça ciddi bir hazırlık...
Daha önce de atletizm yazdığım için garipsenmeyeceğini tahmin ediyorum. Takip...

Aforizma

Beni futbol oynuyor zannetmeyin benim yaptığım şey sevgilimle 90 dakikalık dilimler halinde zaman geçirmek. Futbol bir aşktır. Ben de ona aşık olanlardan biriyim.

Vagner Love

ÜYELİK

Güncel

Beşiktaş'ta 3'er sarı kartı olan Gomez ve İsmail gibi Kayseri maçını hasarsız...
“Gereksiz bir şekilde topa çok fazla sert vurdum ve atışı gole çeviremedim. Bu son olsun... Bir...
“Yarışta ipler elinizde mi” sorusuna, Güneş’ten ilginç çıkış: "Biz ip atlamıyoruz, top oynuyoruz....
Süper Lig'in 31. haftasında Kayserispor'u 4-0'la geçen Beşiktaş, bitimine 3 hafta kala 73 puanla...
Beşiktaş son 13 yılın en yüksek puanını topladı. Ligin 31. haftasında Kayserispor'u 4-0 mağlup...